Paweł Zieliński

Doświadczenie

Kuchnia jest miłością od pierwszego wejrzenia ” – to zawodowe motto Pawła.

Jego przygoda z gotowaniem zaczęła się w rodzinnym domu. Pierwsze lekcje dostał od Mamy Teresy, która zawsze mówiła: ,, stawaj rób tu ze mną pierogi to Ci się przyda ” . Zawsze chętnie pomagałem w kuchni od najmłodszych swoich lat, potem był brat, dzięki któremu Paweł podjął decyzję, że zawodowo zajmie się sztuką kulinarną.

Swoją profesjonalną przygodę z gotowaniem zaczął w Hotelu Mercure w Warszawie pod okiem m.in. Cloutha Farona – francuskiego szefa kuchni, który nauczył Pawła wykwintnej kuchni francuskiej w stylu neo – cuisine bourgeoise. Z kolei w słynnej restauracji „Vera Italia” w Warszawie poznał tajniki kuchni włoskiej oraz znajomość oryginalnych produktów najwyższej jakości oliwy, cudownych serów czy owoców morza. Praca w Vera Italia przyczyniała się do fascynacji i dalszego rozwijania swojej wiedzy w Kuchni włoskiej. Natomiast pracując w The Cinamon z Pawłem Dobrzańskim zajęli razem 2 miejsce w konkursie włoskiej sztuki kulinarnej Art the Italy. 

Kluczowym etapem mistrzostwa Pawła był wyjazd na 8 lat do Irlandii. Tam pracował w restauracjach z gwiazdkami Michelin serwujących m.in wykwintną kuchnię europejską z naciskiem na francuską – w Hilton Hotels & Resorts w Limerick, w Carton House Hotels w Maynooth (jako zastępca szefa kuchni dla samego Cathala Kavanagh`a – Executive Chef, jednego z bardziej znanych w Wielkiej Brytanii). Z kolei w The Cliff Town House Hotel w Dublinie był szefem sekcji pod okiem Mistrza Seana Smitha. W restauracji „L’Écrivain” w Dublinie u boku Mistrza Derrego Clarke`a jako szef sekcji pogłębiał swoją wiedzę na temat kuchni fusion.

Po powrocie do kraju Paweł pracował w “L`enfant terrible” (kuchnia francuska i  fusion), potem objął stanowisko Szefa kuchni w restauracji „Bazar Kocha” w Warszawie (kuchnia fusion) a następnie w restauracji „Pod Gigantami” (kuchnia polska) gdzie pracował także jako Szef kuchni. Obecnie Paweł jest Szefem kuchni w 5* Hotelu Bellotto w Warszawie.

Udostępnij:

Rozpocznij planowanie

Nasz dedykowany opiekun pomoże zaplanować Twoją imprezę